20.02.2019

Konferencja „Infrastruktura Polska i Budownictwo”

Michał Kanabrodzki, Prezes Zarządu Profen: „Przejście na BIM to rewolucja na miarę zamiany desek kreślarskich na Autocada”. Dziś konferencja „Infrastruktura Polska i Budownictwo”. Nie mogło nas zabraknąć w panelu o digitalizacji budownictwa.

Debata nad tym w którym kierunku pójdą innowacje w budownictwie, została poprzedzona przedstawieniem raportu, z którego wynika, że budownictwo to najmniej zdigitalizowany sektor gospodarki. Innowacjami, dzięki którym budownictwo ma szanse się rozwinąć, są rozszerzona rzeczywistość i oprogramowania dla budownictwa oraz systemy zarządzania danymi. Istotną kwestią, która będzie miała wpływ na zwiększenie efektywności i produktywności firm budowanych będzie właśnie BIM, gdyż stanowi to podłoże do dalszej digitalizacji realizowanych projektów budowlanych.

Na co jeszcze zwrócili uwagę eksperci? Podkreślili, że wdrażanie digitalizacji najbardziej opłaca się w obszarach, gdzie popełnia się najwięcej błędów. Uczestnicy panelu wspólnie wyróżnili kluczowe kierunki wdrażania innowacji, które będą miały wpływ na rynek budowlany i inwestycji nieruchomościowych, a wśród nich warto wymienić zastosowanie sztucznej inteligencji, dronów oraz robotyzację.

Poprzednie aktualności